historia

A.D.2004

Właściwie to nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce, albo tytuł podstrony aby umieścić tu poniższy tekst. Bardziej chodzi o powód, dla którego ta strona istnieje oraz dlaczego powstała. 

Z tego co oferuje wszechwiedzy Internet udało nam się wywnioskować, że niewiele jest stron o tematyce... "opuszczonych" miejsc. Miejsca te nieco dziwaczne, popadające w ruinę, lub często nią już będące, jednak posiadające w sobie jakąś dziwną moc, która nie wiadomo dlaczego przyciąga... 

...dlatego postanowiliśmy stworzyć tą stronę, by chociaż w sposób "obrazowy" przedstawić i podzielić się klimatem i niesamowitością tych miejsc. Oczywiście pewnie wiele osób trafiło tutaj przypadkowo, wiele nie spodziewało się tego, co tu zobaczyli, dziękujemy jednak wszystkim tym którzy wchodząc na te stronę oraz przeglądając ją byli choć trochę zachwyceni i mieli poczucie właściwego miejsca, w którym się znaleźli. 

Pomysł hobby związanego z obiektami tej strony narodził się już wiele lat wcześniej i początkowo była to właśnie ciekawość oraz odczucie wyjątkowości takich miejsc; szybko stało się to nałogiem, bez którego trudno żyć spokojnie. Teraz już nie można przejść obojętnie obok opuszczonego budynku, który zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia rzeczywistości. To jest jak choroba, wspaniałe uzależnienie. 

Celem strony jest także w pewnym stopniu chęć znalezienia nowych, dotychczas nam nie znanych lub nie odkrytych miejsc naszego kraju... i nie tylko. Dlatego poszukujemy wszystkich, którzy choć w niewielkim stopniu utożsamiają się z nami. Chcemy znaleźć wszystko, co warte zobaczenia i poznać wszystkich wartych poznania. 

HumanTree & Chris (31.07.2004)